O firmie

Alfavox to spółka technologiczna, dostarczająca kompleksowe rozwiązania systemowe klasy contact center dedykowane zarówno małym i średnim przedsiębiorstwom, jak i dużym korporacjom, niezależnie od profilu prowadzonej przez nie działalności. Alfavox posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu, wdrażaniu i integrowaniu systemów informatycznych, m.in. w branżach bankowości i finansów, outsourcingu call/contact center, biur obsługi klienta, energetyki i gazownictwa, a także placówek medycznych oraz działów help desk. Spółka oferuje autorskie produkty, zapewniając pełne dostosowanie do bieżących potrzeb klientów i profilu prowadzonego biznesu.

Historia

Alfavox istnieje na rynku od 2004 roku. Początkowo firma specjalizowała się w produkcji kart teleinformatycznych i nowoczesnego oprogramowania informatycznego. Brała także udział w realizacji licznych projektów teleinformatycznych u operatorów telekomunikacyjnych, dla których opracowywała dedykowane interfejsy do obcych systemów i platform centralowych PBX.

W roku 2006 Alfavox rozpoczął zaawansowane prace nad rozwojem platformy aplikacyjnej contact center, predictive dialer (PDS) i interactive voice response (IVR), która od 2008 roku została przemigrowana do technologii .Net i tworzy podstawę aktualnej oferty Alfavox, obejmującej produkty z rodziny alfa.

Od 2008 roku firma zrealizowała wiele udanych i zaawansowanych wdrożeń systemów teleinformatycznych, dokonując różnorodnych integracji oraz wykorzystując nowoczesną i innowacyjną technologię. Obecnie najnowszym i już docenionym rozwiązaniem dostarczanym klientom jest system alfa Video Contact Center.

Rozwiązania (m.in. predictive dialer, call center)

Wieloletnie doświadczenie Alfavox w branży najnowocześniejszej technologii oraz podążanie za głosem klientów pozwoliło firmie stworzyć niezwykle intuicyjne, wydajne i przyjazne w obsłudze systemy teleinformatyczne, które śmiało mogą konkurować z rozwiązaniami światowych liderów. Dowodem na to są liczne zakończone sukcesem wdrożenia, przeprowadzone zarówno w kraju, jak i za granicą. W ofercie spółki znajdują się innowacyjne rozwiązania klasy contact center wraz z najnowocześniejszą platformą video, predictive dialer, Workflow Management, a także systemy służące do rejestracji rozmów.  

Rozwój i osiągnięcia

Alfavox sukcesywnie poszerza zasięg działalności, pojawia się na nowych, atrakcyjnych rynkach zagranicznych, z roku na rok zwiększa kadrę inżynierów, specjalistów i pasjonatów w dziedzinie nowoczesnej technologii i programowania. Wiedza, doświadczenie i silne zaangażowanie zatrudnionych osób pozwala Alfavox podążać za aktualnymi trendami, dostosowując produkty tak, aby coraz lepiej spełniały oczekiwania odbiorców i rynku.

Alfavox jest partnerem firm: update CRM, Verint Witness, IVO Software, Loxysoft oraz UNIFY.

Alfavox jako spółka technologiczna, oferująca rozwiązania najwyższej klasy, była wielokrotnie wyróżniana za profesjonalizm, rzetelność oraz innowacyjność i może poszczycić się nagrodami:

  • rekomendacją w kategorii Rozwiązanie dla alfa Video Contact Center w VII edycji konkursu technologicznego „Gazety Bankowej” Hit Roku 2014 dla Instytucji Finansowych,
  • tytułem laureata w kategorii QI Product za najwyższą jakość, przyznanym przez Kapitułę Programu Najwyższa Jakość Quality International 2013, odbywającego się pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Klubu Polskie Forum ISO 9000,
  • statuetką „Złoty BIT” za najlepsze rozwiązanie alfa Scripter, otrzymaną podczas konferencji Gigacon w 2009 roku.

Pozycję Alfavox jako wiarygodnego partnera w biznesie oferującego wysokiej jakości rozwiązania oparte na najnowocześniejszej technologii umacniają także otrzymane certyfikaty, m.in.:

  • Certyfikat „Rzetelna Firma”, przyznany przez Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA świadczący o rzetelności i wiarygodności spółki,
  • Certyfikat „Dynamiczna Firma”, nadany przez HBI Polska za osiągnięcie imponującego wyniku finansowego,
  • Certyfikat Innowacyjności za znalezienie się na „Liście 500 najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw”, corocznie publikowanej w prestiżowym wydawnictwie „Raport o innowacyjności gospodarki Polski”.